Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

„Ono to půjde a né že né!“

Hošťálková - Ratiboř 1:2

Vytvořeno 17.04.2011 21:36:57 | Poslední změna 17.04.2011 21:41:13
Brý večer, milí čtenáři. Dnes přišlo na řadu okresní megaderby mezi Hošťou a Raťákem. Domácím se letos vůbec nedaří, ale situace v tabulce ve vzájemných zápasech moc roli nehraje. Vždycky to bývají dobré mače, které přilákají do ochozů spousty lidí. Myslím, že diváků mohlo být dneska asi deset tisíc, takže nejspíš vyprodáno.
Do sestavy se vrátil uzdravený Štany Olšák. Za zmínku stojí, že v sobotu zahájil rybářskou sezonu a pochytal osm sumců, patnáct štik a šedesát tři pstruhů. Údajně měl na vlasci i žraloka velkého bílého, ale nakonec mu utekl. To sem ale trošku odbočil.
Začátek zápasu nás nezastihl uplně v koncentraci, domácí divočili a po pár minutách se jim podařilo dát úvodní gól. Sám před Rumcajsem se objevil Michal „Fofan“ Gargulák a nezaváhal – 1:0. Po tomto gólu se ale obraz hry změnil a dokázali jsme domácí přehrávat. Přišly i nějaké ty šance, Čenda myslím trefil tyčku, další detaily si moc nepamatuju. Pak ale přišel neuvěřitelný moment Tomminha Adautinha, který po závaru ve vápně a několika odrazech napálil balon čistýma nůžkama přesně k tyči – 1:1. Mám pocit, že by si měl zajet na OFS Vsetín pro cenu za gól měsíce. Trefně tuto situaci vystihl člen VIP fanclubu Pétja Ferdics, když Adauta označil za „střihonohého Toma“. Pak se na hřišti možná eště něco dělo, ale už moc nevím co, takže pak byl prostě poločas.
Druhý poločas byl podobný – měli jsme víc ze hry, ale do nějakých extra velkých šancí jsme se nedostali. A když už se nám podařilo dát gól, rozhodčí ho neuznal, páč balon se prý dostal už za lajnu. Nevím, neviděl jsem. No ale máme Čenichátora že, a ten sází fíky jeden za druhým, jako by se nechumelilo. Asi patnáct minut před koncem si naskočil na roh a hlavičkoval tak prudce, že balon do brány skoro ani nedoletěl. Gólman s ním měl ale velké problémy a nakonec mu proklouzl až do sítě – 1:2. Euforie byla veliká. Chvilku nato hlavičkoval znova Čeny Čeny, ale tentokrát vedle. Ke konci zápasu nás domácí zatlačili, měli pár nebezpečných situací (hlavně ze standardek), ale už jsme to ubránili a vezeme si cenné tři body.
Po zápase zavládlo v šatně nadšení. Koncík byl tak u vytržení, že v pokřiku vynechal asi prvních pět vět a začal uplně chaoticky zhruba od půlky. Raf na svoje „kdo nás zastaví“ naštěstí nezapomněl, takže nakonec to bylo ok.
Hošťálková – Ratiboř 1:2 (1:1)