Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

„Ono to půjde a né že né!“

 

s Vaškem Čalou

Poprosili jsme o rozhovor Vaška Čalu, tradičního pilíře ratibořské obrany, kterého bohužel dlouhé roky trápí vleklé zranění kolena (možná obou kolen?). V mančaftu chybí už nějaký ten pátek, ale pořád ho počítáme mezi sebe a tajně doufáme, že se jednoho dne vrátí a pořádně přejede prvního útočníka, kterého na hřišti potká.
Vašku, tak jak se máš v novém roce?
Až na to nedobré koleno, tak si nemůžu stěžovat. Darča i Natálka jsou předpisově hodné, v práci to jde atd. Akorát si letos nezalyžuju. To nechám na příští rok.
Kdy a kde jsi podstoupil operaci? Proběhlo to v pohodě?
Na operaci jsem byl 9.11.2010 v Brně v Bohunicích. Operace proběhla standardně, ale pak to bolelo jak čert. Ještěže existují ty injekce proti bolesti. Ze začátku bych se bez nich asi nevyspal.
Co rehabilitace? Jde to podle plánu?
Tak rehabilitace nejdou podle plánu, protože mám v koleně pořád vodu. A s tou se nerehabilituje. Až tento týden se to konečně hnulo kupředu. Ohyb v pohodě, jen ten sval je pryč.
Jak to vidíš s jarním návratem do sestavy?
No tak na jarní návrat bych to neviděl v žádném případě. A podle mého mínění a stavu kolen už asi „závodního" fotbalu nechám. Ať se do sestavy dostanou mladší:)
Chybí ti fotbal? Čutnul by sis s náma?
Fotbal chybí, ale spíš mi chybí celkově sport, protože nic se nedá dělat pořádně. Dokud tam vaz nebyl, tak sem si nebyl jistý v ničem. No a teď tam je, takže jen to rozhýbat a jde se běhat. No a čutnul bych si, to víš že jo. Ale když já už to ani neumím. (ne že bych to někdy moc uměl:) )
Jestli jo, co ti nejvíc chybí? Špíly, meruna, parta, buňka, slivovica?
Vše. Od špílů přes fotbal partyju no a kalíšek patří k tomu. Ale za ten rok co sem nehrál už si začínám zvykat. A navíc je tolik práce a starostí, že na to není čas moc myslet.
Chodíváš se dívat na naše zápasy? Jestli jo, vybavíš si nějaký hodně zajímavý?
Tož kurňa se chodím dívat. Ale jsou to větší nervy, než když hraju. Domácí zápasy jsem viděl skoro všechny a zápasy venku tak z poloviny. No a co nevidím, tak chodím zpovídat Čendu. S tím bývám v kontaktu, pač děláme oba v TESu.
Věřil jsi loni v titul? Bylo pro tebe jaro zklamání?
Tož je jasné co musím odpovědět, věřil. Ale když se na to podívám z druhé strany, tak o soutěž výš by to chtělo víc zodpovědnosti a tréninků. Přesně si pamatuju zápas s Hovězím na Vršavě. Myslím, že jsme dostali 4:1 (tipuju), ale eště teď mě bolí za krkem jak kolem nás běhali. Takže tak asi.
Jak to vidíš letos? Kolikáté místo by podle tebe byl úspěch? (Po podzimu jsme šestí)
Já to vidím každý rok stejně. Na podzim doufám, že to půjde a že nebudem bojovat o záchranu. I takové už byly sezony. No a když jsme na špici, tak o to větší mám radost. A jaro míváme většinou lepší než podzim, takže tip kolem 5-6 místa.

Na které období své fotbalové kariéry vzpomínáš nejradši?

Za ty roky to mám tak všechno splantané dohromady, že vůbec nevím. Ale musím říct, že parta, která mi sedí je ta stávající…….a to už několik let, bez vážnějších změn.

Vzpomeneš si na nějaký kuriózní nebo nezapomenutelný moment? (např. odehrál jsi zápas pod vlivem, dal sis čtyři vlastňáky za zápas, vstřelil jsi gól uchem?)

Jeden z prvních zápasů za muže. Měl sem 16 nebo 17 a hrávalo se doma v neděli dopoledne v 10.00. Byl jsem na zábavě. Přišel jsem domů v 5 jak bomba. Ráno jsem sa v 9.15 vzbudil a jel na hřiště. Na začátku jsem pořádně neviděl balon.
A nebo…..začal jsem tehdy chodit s Darčů. Přišla na první zápas a tady to přišlo. Jeden vlastní jsem si dal myslím regulerně. Další byla střela z dálky a já sem se do ní mužně postavil. Byla menší teč a goooool. No a poslední jsem vykopával z malého vápna pryč a trefil jsem protihráče……třetí gol. To byla vizitka. To sem sa ukázal v tom pravém světle.

A na závěr - už máš postavený barák?:)

Na baráku sa pracuje….no momentálně nepracuje, pač sa léčím. Ale minimálně ještě tento rok se bude stavět o 106. A až budete hrát v Prlově, tak vás pozvu na besedu (barák je v Pozděchově)

Hodně golu hošani čus
Děkujem za rozhovor, ať se daří a hlavně to zdraví ať drží.
 
Prohlášení o Cookies