Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

„Ono to půjde a né že né!“

 

s Vlasťou Musilem

Poprosili jsme o menší pokec největšího borce široko daleko, Vlasťu Lojzu Wayna Vlastivědu Musila. Tento ostřílený plejer patří dlouhá léta k základním kamenům ratibořského mančaftu. V probíhající jarní části sezony se ale bohužel aktivně neúčastní zápasů á týmu a objevuje se v sestavě bé týmu, a proto jsme se rozhodli vyptat, jak to s ním teda jako vypadá.
Čus Mulisáčku, pověz nám něco zajímavého na začátek - jak se daří tobě a tvojí povedené rodince?
Ahoj borci, no, asi nic zajímavého vám nepovím. Jinak se mám dobře, zdraví taky slouží a práce je celkem dost. A rodinka se má taky fajn, Janča i Danek mi dělají jen samou radost:)

Ty jako pilař máš dost zajímavého koníčka - astronomii (astrofyziku? astronautiku?). Jak ses k tomu dostal a co tě na tom nejvíc baví?

Musím přiznat, že koníček astronomie, hlavně teda astrofotografie, mě v poslední době zcela pohltil (ještě že mám tak tolerantní ženu). Fascinuje mě ten pohled do hlubin vesmíru ať už dalekohledem nebo pomocí foťáku, který ukáže mnohem více, a proto jsem i začal fotit. No a jak jsem se k tomu dostal? Na počátku byl pořad TV Okna vesmíru dokořán, no a pak knížky a to, že teď fotím, je pro mě splnění velkého snu.

Viděl jsi Halleyovu kometu?

Na fotografii ano, na obloze ne, neboť při posledním návratu roku 1986 (přibližuje se k zemi jednou za 76 let) měla špatnou pozici a chtělo to lepší dalekohled, který jsem neměl. A jestli se nemýlím, tak tehdy mě astronomie ještě nezajímala.

Viděl jsi Kometu Brno?

Nó naživo určitě ne a v telce asi taky ne (max. nějaký sestřih).

Proč už nejezdíš do VIVY?

„Já bych rád, ale mám maminku":) (hláška z Pupenda). Ne není důvod a co bych tam taky dělal s vyraženým zubem. A navíc, pro mě už lovecká sezóna skončila.

Tak jo a teď k fotbalu. Přestože jsi pořád mladík, máš už toho ve fotbalovém životě určitě dost za sebou. Zkus trošku zavzpomínat na žákovská a dorostenecká léta s merunou - jak to probíhalo? Byl pro tebe fotbal jasná volba?

No ty jo, já myslím, že jsem začal dost pozdě oproti dnešním mladým borcům, někdy ve 12 letech, asi. Tehdy nebyl takový výběr sportů, jaký je dnes, takže kdo chtěl sportovat, hrál fotbal a i zázemí, jaké je dnes, je úplně někde jinde, což je jen dobře. Když vzpomenu na žákovská, ale hlavně dorostenecká léta, tak jediné, co mi utkvělo v paměti je, že jsme tréninku moc nedali, teda aspoň já.

Vybavíš si nějaký zajímavý/vtipný/neuvěřitelný/mydlochovský moment z tvojí bohaté kariéry, na který jenom tak nezapomeneš?

Těch byla samozřejmě spousta, ale co se mi hned vybaví, je rozcvička v Jablůnce a pumelice Libora Blizňáka ze třech metrů do tyče od tyče a do jeho hlavy a pak cesta do nemocnice, to je prostě nezapomenutelné. Nebo, co už nebylo tak legrační, nějaký rok poté, co jsem začal hrát za muže, to se ještě hrála I.B., jsme začali padat a spadli takříkajíc až do potoka. Tehdy i místní tisk psal, že ratibořští fotbalisté jsou jak řezníci, jdou od porážky k porážce, ale sranda byla vždycky.

Která fotbalová parta byla pro tebe ta nejlepší? Která vypila nejvíc slivovice?

Diplomatická odpověď, nejlepší parta je vždy ta současná „poslední". Ale ne, možná jsem měl štěstí, ale já jsem zažil vždy dobrou partu.

Opravdu ses rozhodl ukončit kariéru v A teamu a hrávat už jen za Béčko?

Tak víte co, já bych rád hrál dál za A tým, ale myslím, že už na to nemám a navíc jsou tam mladí a perspektivní borci, tak ať hrají oni. Nicméně, kdyby vás bylo někdy málo (třeba kvůli zranění), tak rád vypomůžu.

Proti Mikulůvce hrál B tým první jarní zápas (Ratiboř B vyhrál 3:1). Jak se ti hrálo? Nastoupil jsi na hrotu a vstřelil gól. Vyhovuje ti více tento post než post obránce?

Ale jo, hrálo se mi celkem dobře, popravdě v útoku mě to baví mnohem víc, obrana mi přijde taková upjatá a musím se do běhání nutit, zatímco v útoku člověk běhá tak nějak automaticky, ale někdy by to chtělo náhradní plíce.

Jak je známo, tvůj vzor je a vždycky bude Wayne Rooney, podle kterého si i češeš vlasy, chodíš do posilovny a teď už i dáváš góly jako on. Neuvažoval jsi o tom, že bys Babinskému vzal jeho desítku?

Ale no tak hoši srandičky, ale jste celkem mimo mísu, ono je to totiž obráceně. Já jsem totiž vzor Waynea Rooneyho:), jelikož když já jsem hrál už fotbal, on teprve tahal kačera. Ale v jednom mě Wayne naštval, on se v útoku prosadil, zatímco já ne, ale chtěl bych ho vidět, kdyby hrál v Raťáku.

A na závěr - přišel jsi někdy na sraz včas?:)

„Tak teď jste mě teda vážně naštvali :)", měli byste se vrátit do školy, copak nevíte, že čas je relativní, že záleží na pozorovateli. Nechci tady rozebírat fyziku, ale projděte si to, než začnete do někoho rýpat :)

Bonusová otázka -  co ty prachy co nám visíš do kasy? Dočkáme se jich někdy?:D

Nevím, o jaké peníze jde, po mně nikdo nic nechtěl, až teď vy, ale pokud jsem někde dlužen, tak to vyrovnám. Kolik?

Těžko říct, to je spíš Rafova záležitost, ale myslím, že to bude něco kolem milionu. Jinak děkujem za rozhovor.


Vlastík je prostě borec.
 
Prohlášení o Cookies